Informacje o projekcie
- Details
- Category: Multicel
- Created: Wednesday, 11 December 2013 10:42

Multimedialne Centrum Edukacji Lokalnej jest to projekt współpracy współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 421 Wdrażanie projektów współpracy Osi IV LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Jest on inicjatywą partnerską 4 Lokalnych Grup Działania z 2 województw: LGD „Razem dla Radomki” – woj. mazowieckie (LGD SRdlaR), LGD JAKSA – woj. małopolskie (LGD JAKSA), LGD Korona Północnego Krakowa – woj. małopolskie (LGD SKPK) oraz LGD „Dziedzictwo i Rozwój” – woj. mazowieckie (LGD SDiR). Projekt będzie realizowany do września 2014 r.
Cel główny projektu: Promocja działań edukacyjnych na obszarach wiejskich pozwalających zdobyć lub rozwinąć umiejętności zawodowe i intelektualne mieszkańców, rozwijać pasje i zainteresowania, promować dorobek kulturalny obszaru.
Łączny budżet projektu : 644 426,00 zł.
Zadaniem projektu jest umożliwienie mieszkańcom obszarów objętych działaniem LGD zdobycie nowych umiejętności zawodowych, rozwijanie kompetencji społecznych czy swoich pasji i zainteresowań. Projekt ma również pomóc tworzyć i rozwijać się organizacjom pozarządowym działającym na obszarach wiejskich. Osiągnięcie tych założeń ma umożliwić uruchomienie czterech MultiCentrów zarówno stacjonarnych jak i multimedialnych, w których odbywać się będą kursy, szkolenia i warsztaty. Zlokalizowanie ich w dwóch różnych województwach umożliwi nawiązanie kontaktów z organizacjami, przedsiębiorstwami, instytucjami oraz wymianę doświadczeń. Realizacja szkoleń rozpocznie się w IV kwartale 2013 roku. Projekt MultiCel pozwoli uczestnikom na rozwinięcia umiejętności lub nabycie nowych kwalifikacji zawodowych. Jest to szczególnie istotne w obliczu podstawowego problemu obszarów wiejskich, tak województwa mazowieckiego jak i małopolskiego, jakim jest wysoki wskaźnik bezrobocia
Szczególny nacisk w tym projekcie został położony na wykorzystanie innowacyjnych metod nauczania takich jak e-learning i e-book. Są to metody, które pozwalają uczestnikom zgłębiać wiedzę w dowolnym miejscu i czasie. Wystarczy tylko dostęp do komputera i internetu. Daje to ogromne możliwości podnoszenia kwalifikacji osobom, które z różnych względów nie mogą uczestniczyć w szkoleniach stacjonarnych.
Wszystkie szkolenia z użyciem platformy e-learningowej zostaną poprzedzone spotkaniami informacyjno-warsztatowymi z obsługi takiego panelu.
Ulotka-strona wspólna wszystkich partnerów