Kurs komputerowy - "Nowe umiejętności - nowe szanse"

Dobiegł końca kolejny kurs realizowany w ramach projektu współpracy MultiCEL. Tym razem dotyczył podstaw obsługi komputera oraz korzystania z Internetu.

Wzięło w nim udział 15 osób. Beneficjenci to członkowie Kół Gospodyń Wiejskich, Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz mieszkańcy gmin zrzeszonych w Lokalnej Grupie Działania Stowarzyszenie „Dziedzictwo i Rozwój”. Zajęcia odbywały się w Zespole Szkół Rolniczo - Technicznych w Zwoleniu. Uczestnicy chętnie wykonywali wszystkie  zadania zlecone przez Prowadzącego oraz uczyli się „surfować” po Internecie, który jest dzisiaj nie tylko sposobem wyszukiwania informacji, ale również daje możliwości zdobywania nowych umiejętności czy wiedzy za pomocą popularnych platform e-learningowych. Zajęcia prowadzono w formie kursu, dzięki czemu uczestnicy mogli na bieżąco rozwiązywać powstające trudności czy problemy związane z obsługa komputera,  Internetu.

Głównym celem organizowania kursu było podniesienie umiejętności z zakresu obsługi komputera oraz podniesienie aktywności osób na lokalnym rynku działalności poprzez nabywanie praktycznych umiejętności.

„ECDL Start szansą na lepsze jutro”

Zapraszmy mieszkańców obszaru LGD na kurs przygotowujący do uzyskania certyfikatu ECDL.

 

Certyfikat umiejętności komputerowych nie przypadkiem został ochrzczony mianem „European Computer Driving Licence” – w tłumaczeniu: „Europejskie Komputerowe Prawo Jazdy”. W dynamicznym społeczeństwie informacyjnym znaczenie ECDL można bowiem śmiało porównać ze znaczeniem, jakie dla dorosłego obywatela i wykwalifikowanego pracownika ma dziś licencja na prowadzenie samochodu - można bez niego przeżyć, ale ze wszech miar lepiej ją mieć.

 

Read more ...

Rekrutacja Kursy

Zapraszamy wszystkich chętnych mieszkańców z terenu LGD do zgłaszania się na kursy.

Harmonogram kursów:.

1. „Nowe umiejętności- nowe szanse” - kurs z zakresu podsta.owej obsługi komputera i Internetu - styczeń 2014 r.

2. "ECDL Start - szansą na lepsze jutro" - maj 2014 r.

3. Kurs gastronomiczny dla mieszkańców terenu LGD – „Kulinaria”  - lipiec 2014 r.

Wydarzenia

No events

Partnerzy

 rdr
 jaksa
 dir
 korona

Kalendarium

March 2023
S M T W T F S
26 27 28 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1